שפים

by davidgol | 20th ספטמבר 2010

Share

שפים – המאסטרים של מנות הגורמה

ישנם אנשי מקצועם שניתן לכנות אותם בקלות "מאסטרים", לא פחות. אנשים אלו הם שפים, מאחר והידע והניסיון של המקצוענים שבהם, הביאו אותם לרמה שכל מנה שלהם היא מרתקת ומעניקה הרגשה של שלמות בפה. שף פרטי למשל, שאנשים מזמינים לאירועים וארוחות פרטיות, מענג את הסועדים במעדנים שאינם פוגשים ביומיום.

 ביצועיו של שף פרטי בארוחות אלו הוא הפגנת מקצועיות מדהימה שבה מנות גורמה עולות על השולחן ומפנקות כל סועד. לא מעטים הם אלו שהבינו כי סעודה חגיגית חייבת להיות מבוצעת ע"י שף פרטי בכדי להבטיח את הנאתם של כולם.

 שפים – אלו שמכינים ארוחה שהיא חגיגה

גם אלו שיודעים להכין יופי של אוכל, מבינים כי רק שף פרטי שיגיע לביתם ויטרח עבורם, יביא את הארוחה לפסגות הגבוהות של מנות גורמה מרגשות. לא אחת ההבדל בין ארוחה טעימה לסעודה חגיגית של טעמים ומצב רוח טוב, היא הזמנתו של שף פרטי איכותי ורציני.

 מקצוען כזה, שיגיע ויהפוך להיות שף פרטי השולט על תפעול הערב כולו, יבטיח במאת האחוזים את הרגשתם של האורחים כי הם שותפים לאירוע מיוחד ושונה ממה שהכירו בעבר. כל העניין הוא שמעבר לאוכל אנו מחפשים גם חוויות ולכן היעזרות בשירותיו של שף פרטי תוסיף את החוויה לאירוע.

 שפים – מקצוענים שהופכים כל נגיסה לחלום שמתגשםאחרי שהשולחן ייערך כמיטב הסידור והיופי, יוגשו עליו מטעמיו של אותו שף פרטי שהזמנתם. כאן יש לכל סועד הזדמנות לחוש בפיו איך כל נגיסה היא חלום קולינארי שמתגשם. כל ביס מדגיש עוד יותר את התיאור של מאסטר, המוצמד לאותם שפים מקצועיים. שף פרטי בעבור כל אירוע, מראה עד כמה נוכחותו משנה את היחס של החוגגים לאוכל.

 

 בעבורם כבר לא מדובר במנות שגרתיות ומוכרות אלא בכאלו שלא כל אחד יודע להכין אותם, והגיוון המיוחד שלהן יחד עם שילוב הטעמים שבהן, משחק עם חושיו של כל סועד. זוהי עבודתו ומטרתו של שף פרטי וכך מבינים כולם עד כמה שפים הם אנשי מקצוע בדרגה אחת לפחות מעל כל "בשלן" שהוא.

סגור לתגובות