שפים מפורסמים

by davidgol | 10th דצמבר 2012

Share

בזכות התופעות שכבר דנו עליהם במאמרים קודמים , כמו תכניות הבישול הרבה שנוספו לטלוויזיה (ובעקבותיהן גם התכניות "מסביב" , כמו תכניות הריאליטי שעוסקות בבישול או תכניות הטיולים שמשתמשות בבישול כדרך תצוגה של המדינות) , החלה תופעה שבמסגרתה , שפים שמובילים תכניות טלוויזיה שונות הופכים למפורסמים בעל כורחם . תופעה זו החלה בחו"ל . במאמר היום , נסקור את סיפורם של שני שפים מפורסמים מחו"ל (אחד אף השתתף בתכנית בארץ) .

גורדון ראמזי – משף מוצלח לטייקון מסעדות בין לאומי

אולי אחת הדוגמאות הטובות ביותר לשף מפורסם .  השף הסקוטי בן ה-45 , שאת חייו הבוגרים החל בכלל ככדורגלן מקצועי בקבוצת גלזגו ריינג'רס, הוא אחד השפים המוצלחים ביותר בבריטניה כיום. מסעדותיו מחזיקות ב-12 כוכבי מישלן , הוא בעלה של חברת "גורדון ראמזי אחזקות" שהונה מוערך ב67 מיליון ליש"ט , והוא מנחה של מספר תכניות טלוויזיה מצליחות .

פרסומו של השף בטלוויזיה

 בין השנים 98'- 2004 הוא הנחה מספר תכניות טלוויזיה קטנות , אך התכנית שבזכותה התפרסם היא "מטבחי הגיהינום" – תכנית בה שף אישי מלמד עשרה שפים לבשל , והם נבחנים לפי עבודתם במסעדה שנפתחת עבורם כל ערב מחדש. בכל פרק , מישהו מודח , עד שמכתירים את הזוכה הגדול . הפורמט פרסם את ראמזי בבריטניה , ולאחר מכן גם באמריקה, לאחר שהפורמט נמכר גם לשם , והפך את ראמזי לכוכב בין – לאומי גדול . המאפיין הבולט שלו בתכנית הוא חום המזג שלו , כשהוא נוטה להתעצבן במהירות.

השף סטפן – שף אלמוני מצרפת שהפך לסטאר בארץ

השף סטפן פרואה דה ווה , הוא שף צרפתי העובד במסעדה די מצליחה , העונה לשם Le Fantin Latour וממוקמת בעיר גרנובל . מדובר במסעדת גורמה מצליחה , שזכתה גם בכוכב מישלן . כאן בארץ הוא מפורסם בזכות השתתפותו בראליטי " קרב סכינים " , שהביא את השף הפרטי לקדמת הבמה, כשהתחרה מול שפים ישראלים במטרה לראות מי הטוב ביותר .

שף, שף פרטי, שפים, שף עד הבית, שף בבית, שף פרטי בבית, שף אישי, שף פרטי מחיר

שף, שף פרטי, שפים, שף עד הבית, שף בבית, שף פרטי בבית, שף אישי, שף פרטי מחיר

סגור לתגובות