מגמות חדשות בבישול ושילובו של השף הפרטי בהם

by davidgol | 21st פברואר 2013

Share

לאחרונה, קרו הרבה מאוד התפתחויות בתחום הבישול – הרבה מאוד מגמות חדשות , שינויים מתוחכמים ופטנטים חדשים נוספו לתחום מרתק זה, כולם משפיעים בצורה כזו או אחרת על חייו של השף הפרטי המצוי . במאמר זה, נסקור חלק מן ההתפתחויות , ונראה כיצד הן משפיעות גם על הבשלן החובב.

תכניות הבישול – כפי שכבר הסברנו בכמה ממאמרינו הקודמים , תכניות הבישול חוללו מהפכה גדולה באופן לימוד הבישול בארץ – עד כה, הדרכים היחידות ללימוד בישול היו באמצעות ספרי מתכונים , מתכון "מפה לאוזן" או בבית ספר מקצועי לבישול. היום , ניתן לצפות בתכניות הבישול , המוגשות על ידי שפים מקצועיים , המסבירים באופן קל ופשוט, תוך הדגמה ויזואלית של אופן הכנת המתכון , את צורת ההכנה וההגשה, כולל שלבי הבישול המסובכים לפעמים , שהיה קשה להעבירם באמצעות טקסט. כיום הכל נוח ופשוט- מה שמקרב הרבה מאוד אנשים אל תחום הבישול , ונותן לבשלנים החובבים כלים טובים הרבה יותר לבישול .

חנויות הבישול – לאחרונה נפוצות כמעט בכל קניון חנויות הבישול – אלו חנויות המוכרות מגוון רחב של כלי בישול ואפייה, שעד כה היו בר השגתם של שפים מקצועניים בלבד, לכל החפץ בכך – החל ממגררות גבינה מקצועיות , דרך מיקסרים רבי עוצמה ועד נפות קמח גדולות – כל הכלים הללו זמינים עכשיו לכל החפץ בכך , ובמחירים נוחים – מה שהופך את הבישול המקצועני אף יותר לבר השגה עבור האדם המצוי.

אתרי הבישול – עוד תחום שעליו השתלט הבישול , הוא האינטרנט – בכל מקום ניתן למצוא אתרים ובלוגים של שפים פרטיים, שמספרים על עבודתם , מעניקים טיפים ועצות מניסיונם האישי ומנדבים מתכונים מפורטים למנותיהם הסודיות ביותר. בזכות ניסיונו הרב של השף הפרטי, אנחנו יכולים לקבל מידע שימושי רב, שיעזור לנו בבישול . כמו כן , תמיד נחמד לשמוע איזה סיפור פיקנטי או מצחיק מחוויותיו של השף..

ישנן מגמות מעניינות מאוד בבישול , אלו הן רק חלק מהן. אם אתם בשלנים חובבים , אנו מזמינים אתכם להרים את הסיר והמחבת, ולהתחיל לבשל , זה קל יותר מאי פעם!

 

 

 

 

שף פרטי

סגור לתגובות