מאסטר שף

by davidgol | 28th יוני 2011

Share

שף

לאחרונה נוכחנו לראות עוד תהליך באבולוציה של התקדמות ענף הבישול בארץ – אחרי הצלחת ספרי הבישול , בהמשך בתכניות הבישול שהשתלטו לחלוטין על לוח המשדרים של אחרי הצהריים של יום שישי ולא רק – עכשיו מגיע הריאליטי , תחום הטלוויזיה החם ביותר . במאמר זה נלמד על הריאליטי החדש , ונבין כיצד הוא משפיע על עבודתו של השף הפרטי.

חוקי המשחק של הריאליטי החדש, כמו שראינו בעונתו הראשונה והמוצלחת , הם מאוד פשוטים : למצוא את המאסטר שף הבא של ישראל, או : הבשלן הביתי הטוב ביותר שיש. אלו המעוניינים לקחת חלק בתחרות , מגיעים אל מתחם האודישנים והבישולים הגדול , ניתנת להם שעה לבשל מנה שתרשים את חבר השופטים , הם מבשלים במקום ומגישים אותה לצוות המומחים , שקובע : האם מגיע להם לעבור שלב.

50 המאושרים שעברו את שלב הניפוי הראשון , מגיעים ל"מחנה אימונים" בן 3 ימים , בו הם לומדים כמה מרזי הבישול , ולבסוף מכינים מנה נוספת , על פי קריטריונים מוגדרים , שגם אותה יגישו לחבר השופטים שיבחרו את עשרת הבשלנים שירכיבו את נבחרת מאסטר שף. מכאן , הדרך מתנהלת : בכל פרק מוצבת למתמודדים משימה , אותה הם יצטרכו למלא. הטוב ביותר , יזכה כ"מצטיין המשימה" , והגרועים ביותר , יישלחו למשימת הדחה, בה המבשל הכי פחות טוב על פי השופטים ,יודח. זאת בצמוד למשימות נוספות שמוטלות עליהם , כמו למשל משימת זיהוי המרכיבים הזכורה לכולנו , בה אחד משופטי התכנית , השף אייל שני , הכין תבשיל , והמתמודדים התחרו ביניהם מי מזהה הכי הרבה ממרכיבי התבשיל. התכנית באמת מרתקת , אך השאלה היא – האם זה טוב ? האם זוהי הדרך של בשלנים לפרוץ , ולא באמצעות למידה בבית ספר לבישול  , ועבודה קשה במסעדה?

אני מניח , שתכניות מהסוג הזה עושות מה שכוכב נולד ודומיו עשו לתחום השירה- זהו בעצם דרך אינסטנט להתפרסם , בצורה שאולי תרים את הזוכה בצורה משמעותית  , ואולי תסדר לו עבודה טובה יותר , אך לא תהפוך אותו לשף פרטי. לכן , יש לקחת בעירבון מוגבל את כשרונם של השפים בתכנית.

 

שף

 

סגור לתגובות