כיצד תהפוך לשף

by davidgol | 27th יולי 2011

Share

שףכיום נפוצות דרכים רבות מאוד להפוך מסתם בשלן ביתי טוב , לשף פרטי אמיתי . חלק מהדרכים , אפילו לא כוללות שנים של לימוד או עבודה רבה – במאמר זה נפרט על כמה דרכים , בהם אפילו אתה שם בבית , תוכל להפוך לשף.

הפוך לשף בדרך המפותלת והקשה

הדרך הראשונה היא , כמובן , הדרך הקשה והטובה – בה נרשמים לבית ספר לבישול (כמו "תדמור" הישראלי , בו השף הפרטי שלנו למד) , לומדים בו כמה שנים את יסודות הבישול , אופן הטיפול בחלקי הבשר , קונדיטוריה , ועוד . בסוף תקופת הלימוד , מקבלים דיפלומה שעימה ניתן להתקבל למסעדות בארץ , ומשם לפלס את דרכך הקשה, סרוויס אחר סרוויס , לתהילה . זו לא דרך כל כך נוראה – כמעט כל השפים המפורסמים כיום עברו דרכה , וזו ללא ספק הדרך בה תהפוך למקצוען אמיתי  , בזכות ההכשרה של בית הספר לבישול .

הפוך לשף בתכנית "המטבח"

הדרך השנייה היא , תכניות ריאליטי הבישול שיש כיום – ויש מספר סוגים . אחת מהן , היא "המטבח" – תכנית הדומה ל"מטבחי הגיהינום" של גורדון ראמזי , עליה דיברנו במאמרים קודמים, והיא למעשה התכנית הקרובה ביותר לחייו של שף אמיתי – השפים נדרשים להכין כל ערב סרוויס חדש , והגרוע מבניהם מודח . האחרון שנשאר (והוא כמובן השף הפרטי הטוב ביותר) זוכה בשלל פרסים , כמו ניהול מסעדה , לימודי שף או משרה במסעדה נחשקת , ממש כמו שף אמיתי.

הפוך לשף ב"מאסטר שף"

הקונספט של התכנית " מאסטר שף " שונה במקצת – אם ב"מטבח" המטרה היא להוציא שף אמיתי למסעדה, ב"מאסטר שף" המטרה היא למצוא את הבשלן הביתי הטוב ביותר . אבל זה לא אומר שמשם לא תוכל להתקדם – לאחר שעברת את האודישנים המפרכים מול צוות השופטים והגעת לנבחרת , בכל פרק תכין מנה חדשה לפי הוראות השופטים, והפחות טוב מבין כולם יודח. כך , עד שמגיעים לשף המנצח , שגם מקבל מתנות , ובמיוחד , הכרה ארצית.

 

 

סגור לתגובות