השף הידוען

by davidgol | 11th יולי 2011

Share

שףפעם , לשף היו מספר תחומים מוגדרים , בהם יכל לעבוד : קודם כל , כמובן , בבישול במסעדה. היו קיימים עוד מספר תחומים : בניית תפריטים למסעדות , ייעוץ לבעלי מסעדות , כתיבת ספרי בישול , ועוד. עם התקדמות הטכנולוגיה , ושילובו של השף , בין השאר , בטלוויזיה ( ועל שילוב זה תוכלו לקרוא מאמר נפרד) , באינטרנט , בספרים ועוד , נתנו בעצם אפשרות לשף להתפרסם בזכות היותו שף – ועל כך נדבר היום , במאמר שלנו על "השף הידוען".

עלייתו הרבה של "השף הידוען" התחילה בעיקר בצמד תכניות הבישול שהביאו את הבישול לטלוויזיה – "טעמים" , ששודרה בערוץ 2 , והתכנית – "שום פלפל ושמן זית" , ששודרה בערוץ 1 . שתי התכניות עלו לאוויר בסוף שנות התשעים , ונחלו הצלחה גדולה – מכיוון שהסברי המתכונים היו נוחים בהרבה מקריאה בספר או האזנה ברדיו למתכון , ולמעשה זוהי הפעם הראשונה בה מוצג בטלוויזיה תהליך בישול מפורט, הפכו התכניות להצלחה גדולה , מה שהפך את השפים שמובילים אותם , צחי בוקששתר וחיים כהן , להצלחה גדולה , ולמעשה , לידוענות. השפים ניצלו אותה בדרכים שונות : צחי בוקששתר פתח רשת המבורגרים מצליחה , ולקידומה השתמש בדמותו המוכרת מהטלוויזיה , אך לא ניצל את אור הזרקורים יותר מכך. חיים כהן ,  לעומת זאת, השתמש בדמותו להמשך מינופו כ"שף ידוען" – השתתף בתכניות טלוויזיה נוספות (אפילו בכאלה שלא קשורות בהכרח לאוכל , כמו "רישיון ליהנות" עם אלי אילדיס)  , ואף שימש כאחד מארבעת השופטים בתכנית הריאליטי- בישול המצליחה : מאסטר שף , אליה גם נקדיש מאמר מיוחד .

גם השף הפרטי יכול לזכות בצפיות רבות , עקב עלייתו של "ערוץ האוכל" , הנותן במה 24 שעות ביממה לבישול , גסטרונומיה ואוכל בכל הרמות והטעמים . כך שפים רבים מקבלים מעמד גבוה ופרסום רב, רק בזכות היותם שפים פרטיים.

לסיום , אסכם ואומר כי הטלוויזיה והאינטרנט עשו רק טוב לשף הפרטי – כך הוא יכול להשפיע הרבה יותר  , וזה תמיד טוב.

 

סגור לתגובות