המטבח היפני

by davidgol | 21st יוני 2011

Share

מטבח יפני

אחד מהמטבחים העתיקים, המעניינים , המרתקים , וכמובן הטעימים שקיימים כיום הוא המטבח היפני. זהו מטבח, ששורשי מנותיו הראשונות מתחילות כבר במאה ה18 , וטעמו הקסום של מנותיו הנפלאות מוכר לכמעט כל אדם במדינות המערביות , למרות שמדובר בכלל במטבח שהגיע מאי במזרח הרחוק . המטבח היפני מצטיין בעיקר במנות הדגים הנהדרות שלו , על שלל סוגיהם , ובשילובים המיוחדים של הדגים עם מצרכים שלא מוכרים היטב לתושבי המערב :  עשבים הגדלים באי המבודד , אורז מסוגים שונים , סויה  , ושאר חומרי גלם שהמערביים למדו להכיר, ואף למדו להשתמש בהם כתוספת למנות מערביות , ובכך להעשיר אף יותר את המנות . במאמר זה, נספר לכם על המנות היפניות, ועל איך ניתן להיעזר בשף על מנת ללמוד לבשל את מנות המטבח היפני.

המנות של המטבח היפני : המוזרות אך המרתקות ביותר שקיימות

אופי המנות של המטבח היפני מושפע, כמו כל מטבח, בעיקר מחומרי הגלם שלו . חומרי הגלם בהם משתמשים במטבח היפני רבים ועשירים , וביניהם : אורז מוצ'י (גלוטני) , ביצי שליו , קמחים מסוגים שונים (קודצו , כוסמת , קאטאקורי , ועוד) , בשרים מסוגים שונים (בעיקר בשרי עוף ובקר) , פטריות יפניות (נאמאקה, מאיטקה, והמוכרת לנו – השיטאקי) , הסויה והירקות. המנות הנפוצות שמכינים ממוצרי גלם אלו הם : הטמפורה (ירקות מצופים בבלילה ומטוגנים) , הטריאקי (בשר או עוף מטוגן ברוטב סויה) , ועוד. ליפנים יש אפילו משקאות מיוחדים , ואפילו גירסא מיוחדת לבירה : הבירה היפנית לא עשויה משעורה, אלא מעשבי הסאפורו , האשאיי, והקירין.

השף הפרטי יודע גם לבשל ביפנית

השף הפרטי שלנו , בוגר בית הספר לבישול המפורסם "תדמור " , מתמחה גם במטבח היפני. אם אתם מחסידי המטבח הזה, ומעוניינים לארגן מסיבה לחבריכם על טהרת המטבח היפני, השף הפרטי יגיע עם המצרכים הדרושים אליכם הביתה, ויבשל לכם ולחבריכם ארוחה יפנית מסורתית , עם מתכונים , הסברים והרבה הומור. מומלץ ביותר !

 

 

מטבח יפני

סגור לתגובות