שילובו של השף בעולם הטלוויזיה

by davidgol | 19th יוני 2011

Share

שף

עד לפני כמה שנים , הדברים שהיינו יכולים לראות בטלויזיה הסתכמו בעיקר בערוץ הראשון , בתכניות לילדים, חדשות מבט או בסרט הערבי. בהינף של כמה שנים בלבד, היום הטלוויזיה מגוונת הרבה יותר- יש תכניות קומדיה, ריאליטי , שעשועונים , מגוון עצום של סרטים , ועוד. אך אחת המגמות החדשות והמעניינות ביותר הוא כניסתו של תחום הבישול לטלוויזיה – תכניות הבישול של ערב שישי, תכניות הריאליטי " מאסטר שף" , "אליפות המסעדות והתכנית הזכורה לטוב " קרב סכינים". אז במאמר זה, נסקור את כניסת השפים, ובמיוחד השף הפרטי, לטלוויזיה .

 

תפקידיו של השף עד שנות ה-90 כלל בעיקר עבודה במטבח במסעדה, ואולי כתיבת כמה ספרי בישול, שזו הייתה הדרך של ההמונים ללמוד לבשל מתכונים מיוחדים. כיום , לכל שף מוביל יש תכנית בישול משלו , לפעמים יומית (כמו זו של השף ישראל אהרוני) , בה הוא מלמד את רזיו . כמו כן , היום קיים אפילו "ערוץ האוכל" – ערוץ בו מציגים תכניות בישול 24 שעות ביממה. כיום אין דרך טובה ונוחה יותר ללמוד בישול מאשר דרך התכניות. המתכון מפורט בנוחות , אופן ההכנה מוצג לעיניך על ידי שף פרטי מנוסה , טיפים בנושא ההכנה נזרקים לאוויר בעת הכנת המתכון , והתוצר הסופי מוצג במספר זוויות ובאיכות גבוהה.

 

בכך שהשף השתלב בתכניות הטלוויזיה, הבישול נהיה קל יותר , מהנה יותר, ונגיש יותר. אפילו ילדים יכולים לשבת מול תכניות הטלויזיה הללו, במטבח , ולנסות לבשל בעצמם מיני מתכונים ומאפים . בעקבות תכניות אלו , התפתח בארץ סגנון חיים וחנויות המוקדשות במיוחד לבישול , בהם נמכרים האביזרים שבהם השפים משתמשים בתכניות הטלויזיה. בכך, תכניות הבישול הנפוצות בטלויזיה שלנו הופכות את כולנו למבשלים טובים יותר, מה שאף הכין קרקע לתכניות כמו מאסטר שף : בתכנית זו, ראינו אנשים פשוטים , המתמצאים בשפת השפים ומכינים מנות גורמה, בלי הרבה ידע מוקדם .

לסיכום: תכניות השפים  למיניהם , עשו מהפכה בחברה הישראלית , ועל כך – שאפו!

 

סגור לתגובות